TDK Corporation CGA1A2X7R1C222M030BA
CGA1A2X7R1C222M030BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA1A2X7R1C222M030BA
Brief Description
CAP CER 2200PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
CGA1A2X7R1C222M030BA.pdf
Availability of CGA1A2X7R1C222M030BA
QUANTITY
CGA1A2X7R1C222M030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA1A2X7R1C222M030BA
Internal Part NumberEIS-CGA1A2X7R1C222M030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA1A2X7R1C222M030BA
Related LinksCGA1A2X7R1, CGA1A2X7R1C222M030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA1A2X7R1C222M030BA Details Description
Related parts for CGA1A2X7R1C222M030BA
AC/DC CONVERTER 15V 80W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V ESD-PROT 16SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT REF/CLOCK 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTC3880 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf