TDK Corporation CGA2B1X7S1C334K050BC
CGA2B1X7S1C334K050BC picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B1X7S1C334K050BC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 16V X7S 0402
Datasheet Download
CGA2B1X7S1C334K050BC.pdf
Availability of CGA2B1X7S1C334K050BC
QUANTITY
CGA2B1X7S1C334K050BC Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B1X7S1C334K050BC
Internal Part NumberEIS-CGA2B1X7S1C334K050BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B1X7S1C334K050BC
Related LinksCGA2B1X7S1, CGA2B1X7S1C334K050BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B1X7S1C334K050BC Details Description
Related parts for CGA2B1X7S1C334K050BC
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 16-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 18.6VC SMB datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SL 5.08HC/09/180B 3.2SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 970MA 400 MOHM datasheet.pdf