TDK Corporation CGA2B2C0G1H181J050BA
CGA2B2C0G1H181J050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2C0G1H181J050BA
Brief Description
CAP CER 180PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
CGA2B2C0G1H181J050BA.pdf
Availability of CGA2B2C0G1H181J050BA
QUANTITY
CGA2B2C0G1H181J050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2C0G1H181J050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2C0G1H181J050BA
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2C0G1H181J050BA
Related LinksCGA2B2C0G1, CGA2B2C0G1H181J050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2C0G1H181J050BA Details Description
Related parts for CGA2B2C0G1H181J050BA
RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS DL 30AWG 36" datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 5K RHEO 10DFN datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
OSC SO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LOCKING PLATE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf