TDK Corporation CGA2B2X5R1H332M050BA
CGA2B2X5R1H332M050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X5R1H332M050BA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X5R1H332M050BA.pdf
Availability of CGA2B2X5R1H332M050BA
QUANTITY
CGA2B2X5R1H332M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X5R1H332M050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X5R1H332M050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X5R1H332M050BA
Related LinksCGA2B2X5R1, CGA2B2X5R1H332M050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X5R1H332M050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X5R1H332M050BA
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 3640 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 ESD 8SOIC datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
SWITCH SAFETY DOOR 1NC/1NO 250V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO216AA datasheet.pdf