TXC CORPORATION TB-35.328MDE-T
TB-35.328MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-35.328MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-35.328MDE-T.pdf
Availability of TB-35.328MDE-T
QUANTITY
TB-35.328MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-35.328MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-35.328MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-35.328MDE-T
Related LinksTB-35.3, TB-35.328MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-35.328MDE-T Details Description
Related parts for TB-35.328MDE-T
MOSFET N-CH 900V 3.6A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 3W 4.02 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PROM SERIAL 256K 8-DIP datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 1.750" PVC BLACK datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
24-bit, High Performance 192kHz Stereo DAC IC datasheet.pdf