Murata Electronics North America CSB1228JT(1228KHZ)
CSB1228JT(1228KHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSB1228JT(1228KHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSB1228JT(1228KHZ).pdf
Availability of CSB1228JT(1228KHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSB1228JT(1228KHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSB1228JT(1228KHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSB1228JT(1228KHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSB1228JT(1228KHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSB1228JT(1228KHZ)
Internal Part NumberEIS-CSB1228JT(1228KHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSB1228JT(1228KHZ) today.
SeriesCSB1228JT(
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-3P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSB1228JT(1228KHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSB1228JT, CSB1228JT(1228KHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSB1228JT(1228KHZ) Details Description
Related parts for CSB1228JT(1228KHZ)
RES SMD 511 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.5A TUMT5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 16A ITO220AC datasheet.pdf
CONN CAP COVER DUST FOR SMA PLUG datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 9114 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf