TDK Corporation CGA2B3X5R1V103K050BB
CGA2B3X5R1V103K050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X5R1V103K050BB
Brief Description
CAP CER 10000PF 35V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X5R1V103K050BB.pdf
Availability of CGA2B3X5R1V103K050BB
QUANTITY
CGA2B3X5R1V103K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X5R1V103K050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X5R1V103K050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X5R1V103K050BB
Related LinksCGA2B3X5R1, CGA2B3X5R1V103K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X5R1V103K050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X5R1V103K050BB
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8LLP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
19P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 45V 4.5A SOP8 datasheet.pdf
TVS DIODE 3.5VWM VSON5 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 270MA 1 OHM SMD datasheet.pdf