TDK Corporation CGA2B3X7R1H683M050BB
CGA2B3X7R1H683M050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1H683M050BB
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1H683M050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R1H683M050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R1H683M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1H683M050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1H683M050BB
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1H683M050BB
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1H683M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1H683M050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1H683M050BB
IC SUPERVISOR W/RESET SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 940MA 388 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
4,7UF 250V 6,3X11 datasheet.pdf