Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF93R1V
ERJ-P6WF93R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF93R1V
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF93R1V.pdf
Availability of ERJ-P6WF93R1V
QUANTITY
ERJ-P6WF93R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF93R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF93R1V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF93R1V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF93R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF93R1V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF93R1V
CONN HEADER 64POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 325MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRIVER H-S 16-SOIC datasheet.pdf
SHIM 0.31MM REPLACEMENT datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 120V SLIDE BASE datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 226 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf