TDK Corporation CGA2B3X7R1V473M050BB
CGA2B3X7R1V473M050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1V473M050BB
Brief Description
CAP CER 0.047UF 35V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1V473M050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R1V473M050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R1V473M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1V473M050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1V473M050BB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1V473M050BB
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1V473M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1V473M050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1V473M050BB
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY SSR 1A 16-DIP datasheet.pdf
PANEL INNER 61.75X26.75" WHITE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
INSRT/EXTRCT PCB 1.50" .094" NAT datasheet.pdf
60CKT EBBI RA PLUG CONN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-6 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf