Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ621V
ERJ-8GEYJ621V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ621V
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ621V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ621V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ621V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ621V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ621V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ621V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ621V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ621V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ621V
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP.CLIP DRAPEAU 6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.9A 148 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 230MA 2.4 OHM datasheet.pdf