TDK Corporation CGA3E1X7R1E224K080AC
CGA3E1X7R1E224K080AC picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E1X7R1E224K080AC
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E1X7R1E224K080AC.pdf
Availability of CGA3E1X7R1E224K080AC
QUANTITY
CGA3E1X7R1E224K080AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E1X7R1E224K080AC
Internal Part NumberEIS-CGA3E1X7R1E224K080AC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E1X7R1E224K080AC
Related LinksCGA3E1X7R1, CGA3E1X7R1E224K080AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E1X7R1E224K080AC Details Description
Related parts for CGA3E1X7R1E224K080AC
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
TRANSDCR VLTAGE 0-50VAC TRUE RMS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
KIT DEV STARTER CPX2 WMBUS INT'L datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf