TDK Corporation CGA3E2C0G1H102J080AA
CGA3E2C0G1H102J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H102J080AA
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H102J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H102J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H102J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H102J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H102J080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H102J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H102J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H102J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H102J080AA
CONN HEADER VERT 15POS PCB TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 125V LINE 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
SL 7.62HP/10/90F 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 618MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf