TDK Corporation CGA3E2C0G1H150J080AA
CGA3E2C0G1H150J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H150J080AA
Brief Description
CAP CER 15PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H150J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H150J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H150J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H150J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H150J080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H150J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H150J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H150J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H150J080AA
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 16A 125V datasheet.pdf