TDK Corporation CGA3E2C0G1H152J080AA
CGA3E2C0G1H152J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H152J080AA
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H152J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H152J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H152J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H152J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H152J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H152J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H152J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H152J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H152J080AA
TVS DIODE 15VWM 24VC 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 4DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
LED IND LIGHT YELLOW 12V datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
SW LONG LVR SPST-NC 5A 125V datasheet.pdf