TDK Corporation CGA3E2C0G2A331J080AA
CGA3E2C0G2A331J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G2A331J080AA
Brief Description
CAP CER 330PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G2A331J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G2A331J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G2A331J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G2A331J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G2A331J080AA
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G2A331J080AA
Related LinksCGA3E2C0G2, CGA3E2C0G2A331J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G2A331J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G2A331J080AA
IC OPAMP GP 14KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH LP 44-MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 3POS GOLD WW R/A datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 10MSOP datasheet.pdf
IC REG TERM DDR-SDRAM 1A 8MSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 3700UF 350V SCREW datasheet.pdf