TDK Corporation CGA3E2NP02A030C080AA
CGA3E2NP02A030C080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2NP02A030C080AA
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
CGA3E2NP02A030C080AA.pdf
Availability of CGA3E2NP02A030C080AA
QUANTITY
CGA3E2NP02A030C080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2NP02A030C080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2NP02A030C080AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2NP02A030C080AA
Related LinksCGA3E2NP02, CGA3E2NP02A030C080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2NP02A030C080AA Details Description
Related parts for CGA3E2NP02A030C080AA
FIXED IND 22NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf