TDK Corporation CGA3E2X7R1H102M080AE
CGA3E2X7R1H102M080AE picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H102M080AE
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H102M080AE.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H102M080AE
QUANTITY
CGA3E2X7R1H102M080AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H102M080AE
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H102M080AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
C Series Soft Termination Capacitor Family
Soft Termination MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H102M080AE
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H102M080AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H102M080AE Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H102M080AE
FERRITE TUBULAR BEAD 19.05MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf