TDK Corporation CGA3E2X7R1H103K080AA
CGA3E2X7R1H103K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H103K080AA
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H103K080AA.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H103K080AA
QUANTITY
CGA3E2X7R1H103K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H103K080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H103K080AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H103K080AA
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H103K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H103K080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H103K080AA
CONN HEADER RT/A 12POS .156 TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG BNC 50OHM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf