TDK Corporation CGA3E2X7R1H223M080AD
CGA3E2X7R1H223M080AD picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H223M080AD
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H223M080AD.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H223M080AD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CGA3E2X7R1H223M080AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H223M080AD
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H223M080AD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMLCC Conductive Epoxy FAQs
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Conductive Epoxy Capacitor Family
C Series Conductive Epoxy MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesEpoxy Mountable
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H223M080AD
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H223M080AD Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H223M080AD Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H223M080AD
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 44A 0TO-264 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
RES 1.916K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 2.9MM JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf