TDK Corporation CGA3E2X7R1H472M080AA
CGA3E2X7R1H472M080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2X7R1H472M080AA
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CGA3E2X7R1H472M080AA.pdf
Availability of CGA3E2X7R1H472M080AA
QUANTITY
CGA3E2X7R1H472M080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2X7R1H472M080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2X7R1H472M080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2X7R1H472M080AA
Related LinksCGA3E2X7R1, CGA3E2X7R1H472M080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2X7R1H472M080AA Details Description
Related parts for CGA3E2X7R1H472M080AA
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 14DIP datasheet.pdf
RES 13 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AMP 10-30VDC NPN/PNP FOR E2C datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf