TDK Corporation CGA3E3X7S1A155K080AA
CGA3E3X7S1A155K080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E3X7S1A155K080AA
Brief Description
CAP CER 1.5UF 10V X7S 0603
Datasheet Download
CGA3E3X7S1A155K080AA.pdf
Availability of CGA3E3X7S1A155K080AA
QUANTITY
CGA3E3X7S1A155K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E3X7S1A155K080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E3X7S1A155K080AA
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E3X7S1A155K080AA
Related LinksCGA3E3X7S1, CGA3E3X7S1A155K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E3X7S1A155K080AA Details Description
Related parts for CGA3E3X7S1A155K080AA
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.8A 8WSON datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 33POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 31POS datasheet.pdf
TRANS SJT 1200V 3A TO-247AB datasheet.pdf