TDK Corporation CGA4C2NP01H332J060AA
CGA4C2NP01H332J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4C2NP01H332J060AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CGA4C2NP01H332J060AA.pdf
Availability of CGA4C2NP01H332J060AA
QUANTITY
CGA4C2NP01H332J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4C2NP01H332J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA4C2NP01H332J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4C2NP01H332J060AA
Related LinksCGA4C2NP01, CGA4C2NP01H332J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4C2NP01H332J060AA Details Description
Related parts for CGA4C2NP01H332J060AA
RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 62POS DL .100 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 145MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 6.55M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 10 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 20" H2O 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM datasheet.pdf