TDK Corporation CGA4C2NP01H682J060AA
CGA4C2NP01H682J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4C2NP01H682J060AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CGA4C2NP01H682J060AA.pdf
Availability of CGA4C2NP01H682J060AA
QUANTITY
CGA4C2NP01H682J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4C2NP01H682J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA4C2NP01H682J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4C2NP01H682J060AA
Related LinksCGA4C2NP01, CGA4C2NP01H682J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4C2NP01H682J060AA Details Description
Related parts for CGA4C2NP01H682J060AA
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
AP,STR,NIB,PSA datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf