TDK Corporation CGA4F3X7R2E222K
CGA4F3X7R2E222K picture photo
Mfg. Part Number
CGA4F3X7R2E222K
Brief Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4F3X7R2E222K.pdf
Availability of CGA4F3X7R2E222K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CGA4F3X7R2E222K Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4F3X7R2E222K
Internal Part NumberEIS-CGA4F3X7R2E222K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4F3X7R2E222K
Related LinksCGA4F3X, CGA4F3X7R2E222K Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4F3X7R2E222K Details Description
Related parts for CGA4F3X7R2E222K
RES SMD 360 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 30POS DL .100 BLK datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 RW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ICL 10 OHM 0.15% 6A 12.7MM datasheet.pdf