TDK Corporation CGA4F4C0G2W152J085AA
CGA4F4C0G2W152J085AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4F4C0G2W152J085AA
Brief Description
CAP CER 1500PF 450V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4F4C0G2W152J085AA.pdf
Availability of CGA4F4C0G2W152J085AA
QUANTITY
CGA4F4C0G2W152J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4F4C0G2W152J085AA
Internal Part NumberEIS-CGA4F4C0G2W152J085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4F4C0G2W152J085AA
Related LinksCGA4F4C0G2, CGA4F4C0G2W152J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4F4C0G2W152J085AA Details Description
Related parts for CGA4F4C0G2W152J085AA
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X128 WH TRANSFL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS R/A HM-ZD TIN datasheet.pdf
BRIDGE DIODE 25A 50V GBJ datasheet.pdf