EPCOS (TDK) B32521C474K189
B32521C474K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C474K189
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521C474K189.pdf
Availability of B32521C474K189
QUANTITY
B32521C474K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C474K189
Internal Part NumberEIS-B32521C474K189
Standard Package6,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C474K189
Related LinksB32521C, B32521C474K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C474K189 Details Description
Related parts for B32521C474K189
IC TXRX LOCALTALK 5V SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
LED DOME GAASP RT HSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
A4 200W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 70.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf