Vishay/BCcomponents MCU08050D6340BP100
MCU08050D6340BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCU08050D6340BP100
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCU08050D6340BP100.pdf
Availability of MCU08050D6340BP100
QUANTITY
MCU08050D6340BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCU08050D6340BP100
Internal Part NumberEIS-MCU08050D6340BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCU08050D6340BP100
Related LinksMCU08050D, MCU08050D6340BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCU08050D6340BP100 Details Description
Related parts for MCU08050D6340BP100
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 1.5X2.2 MM THD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf