TDK Corporation CGA4J1X7R1V225M125AE
CGA4J1X7R1V225M125AE picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J1X7R1V225M125AE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 35V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J1X7R1V225M125AE.pdf
Availability of CGA4J1X7R1V225M125AE
QUANTITY
CGA4J1X7R1V225M125AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J1X7R1V225M125AE
Internal Part NumberEIS-CGA4J1X7R1V225M125AE
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
Soft Termination MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J1X7R1V225M125AE
Related LinksCGA4J1X7R1, CGA4J1X7R1V225M125AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J1X7R1V225M125AE Details Description
Related parts for CGA4J1X7R1V225M125AE
IC CPLD 64MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 8.38MM datasheet.pdf
TVS DIODE 140VWM 227VC SMC datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE A 16POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
IC FPGA 86 I/O 144TQFP datasheet.pdf
2.5MM MALE CONTACT datasheet.pdf