TDK Corporation CGA4J2C0G1H333J125AA
CGA4J2C0G1H333J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2C0G1H333J125AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4J2C0G1H333J125AA.pdf
Availability of CGA4J2C0G1H333J125AA
QUANTITY
CGA4J2C0G1H333J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2C0G1H333J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2C0G1H333J125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2C0G1H333J125AA
Related LinksCGA4J2C0G1, CGA4J2C0G1H333J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2C0G1H333J125AA Details Description
Related parts for CGA4J2C0G1H333J125AA
CONN IC DIP SOCKET 6POS TIN datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A PNL MT datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 35NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 200POS 30AU PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf