TDK Corporation CGA4J2X5R1A225K125AA
CGA4J2X5R1A225K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X5R1A225K125AA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X5R1A225K125AA.pdf
Availability of CGA4J2X5R1A225K125AA
QUANTITY
CGA4J2X5R1A225K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X5R1A225K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X5R1A225K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X5R1A225K125AA
Related LinksCGA4J2X5R1, CGA4J2X5R1A225K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X5R1A225K125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X5R1A225K125AA
CAP CER 1UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 15A DIRECTFET datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 588 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf