TDK Corporation CGA4J2X7R1H224M125AA
CGA4J2X7R1H224M125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X7R1H224M125AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X7R1H224M125AA.pdf
Availability of CGA4J2X7R1H224M125AA
QUANTITY
CGA4J2X7R1H224M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X7R1H224M125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X7R1H224M125AA
Standard Package2,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X7R1H224M125AA
Related LinksCGA4J2X7R1, CGA4J2X7R1H224M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X7R1H224M125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X7R1H224M125AA
IC FILTER ELLIPTIC LOWPASS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 5200UF 200V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM49200 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf