TDK Corporation CGA4J2X7R2A223M125AA
CGA4J2X7R2A223M125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X7R2A223M125AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X7R2A223M125AA.pdf
Availability of CGA4J2X7R2A223M125AA
QUANTITY
CGA4J2X7R2A223M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X7R2A223M125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X7R2A223M125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X7R2A223M125AA
Related LinksCGA4J2X7R2, CGA4J2X7R2A223M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X7R2A223M125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X7R2A223M125AA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOS PROOF SPDT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3A SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
Z-PACK 2MM HM ASSY TYPE-B 133P datasheet.pdf