TDK Corporation CGA4J2X8R1E224M125AA
CGA4J2X8R1E224M125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J2X8R1E224M125AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V X8R 0805
Datasheet Download
CGA4J2X8R1E224M125AA.pdf
Availability of CGA4J2X8R1E224M125AA
QUANTITY
CGA4J2X8R1E224M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J2X8R1E224M125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J2X8R1E224M125AA
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Temp Capacitor Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J2X8R1E224M125AA
Related LinksCGA4J2X8R1, CGA4J2X8R1E224M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J2X8R1E224M125AA Details Description
Related parts for CGA4J2X8R1E224M125AA
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SC75 datasheet.pdf
IC MUX 16:1 5V ECL DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1230 SILVER 1000 FT datasheet.pdf
USB 2.0 ULPI PHY WITH OTG datasheet.pdf
DIN STR RECEPT PRESSFIT datasheet.pdf
TV 21C 21#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 41C 41#20 P BY RECP LC datasheet.pdf
GT 4C 2#8 2#16 SKT RECP BOX datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf