TDK Corporation CGA4J3X5R1H225M125AB
CGA4J3X5R1H225M125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X5R1H225M125AB
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X5R1H225M125AB.pdf
Availability of CGA4J3X5R1H225M125AB
QUANTITY
CGA4J3X5R1H225M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X5R1H225M125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X5R1H225M125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X5R1H225M125AB
Related LinksCGA4J3X5R1, CGA4J3X5R1H225M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X5R1H225M125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X5R1H225M125AB
CONN HOUSNG TAB 12POS KEY-YY PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC DRVR VFD TUBE SRL 28-TSSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG RED 14V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
62 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
R/A PLUG, 3.81MM, GREEN, 6 POSN datasheet.pdf