TDK Corporation CGA4J3X7R1C335M125AB
CGA4J3X7R1C335M125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X7R1C335M125AB
Brief Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X7R1C335M125AB.pdf
Availability of CGA4J3X7R1C335M125AB
QUANTITY
CGA4J3X7R1C335M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X7R1C335M125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X7R1C335M125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X7R1C335M125AB
Related LinksCGA4J3X7R1, CGA4J3X7R1C335M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X7R1C335M125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X7R1C335M125AB
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
CONN U-MNL PLUG 2POS 94V-0 RED datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 250MA DO204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO FINE 0.25MM 600 POWER PLUS datasheet.pdf
IC FPGA 734 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
SWTCH SHRTHNG LVR 1A SPDT 125V datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf