t-Global Technology L37-3-100-100-10.0-0
L37-3-100-100-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-100-100-10.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X10MM
Datasheet Download
L37-3-100-100-10.0-0.pdf
Availability of L37-3-100-100-10.0-0
QUANTITY
L37-3-100-100-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-100-100-10.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3-100-100-10.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-100-100-10.0-0
Related LinksL37-3-100-, L37-3-100-100-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-100-100-10.0-0 Details Description
Related parts for L37-3-100-100-10.0-0
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SO datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 2X15mH .8A datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 26PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
15P MTA-100 CONN ASSY WHT LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf