TDK Corporation CGA4J4C0G2W392J125AA
CGA4J4C0G2W392J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J4C0G2W392J125AA
Brief Description
CAP CER 3900PF 450V C0G 0805
Datasheet Download
CGA4J4C0G2W392J125AA.pdf
Availability of CGA4J4C0G2W392J125AA
QUANTITY
CGA4J4C0G2W392J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J4C0G2W392J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J4C0G2W392J125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J4C0G2W392J125AA
Related LinksCGA4J4C0G2, CGA4J4C0G2W392J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J4C0G2W392J125AA Details Description
Related parts for CGA4J4C0G2W392J125AA
MOSFET N-CH 600V 12A TO-220F datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 200MA SOD523 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 1A SOT89 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED BASE T-3 1/4 PANEL INDICATOR datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf