TDK Corporation CGA4J4NP02W562J125AA
CGA4J4NP02W562J125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J4NP02W562J125AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 450V NP0 0805
Datasheet Download
CGA4J4NP02W562J125AA.pdf
Availability of CGA4J4NP02W562J125AA
QUANTITY
CGA4J4NP02W562J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J4NP02W562J125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J4NP02W562J125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J4NP02W562J125AA
Related LinksCGA4J4NP02, CGA4J4NP02W562J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J4NP02W562J125AA Details Description
Related parts for CGA4J4NP02W562J125AA
FERRULE WIRE 1AWG/1/0 100PC datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C048MS-3,0C1-2-V2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W datasheet.pdf