TDK Corporation CGA4J4X7T2W333K125AA
CGA4J4X7T2W333K125AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J4X7T2W333K125AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 450V X7T 0805
Datasheet Download
CGA4J4X7T2W333K125AA.pdf
Availability of CGA4J4X7T2W333K125AA
QUANTITY
CGA4J4X7T2W333K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J4X7T2W333K125AA
Internal Part NumberEIS-CGA4J4X7T2W333K125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J4X7T2W333K125AA
Related LinksCGA4J4X7T2, CGA4J4X7T2W333K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J4X7T2W333K125AA Details Description
Related parts for CGA4J4X7T2W333K125AA
RES SMD 39K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSR VRS 5/8" SEALED FRONT 175V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 10A TO220AC datasheet.pdf
FILTER SAW 1586MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER LUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3850EUF datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf