TDK Corporation CGA5C4C0G2J221J060AA
CGA5C4C0G2J221J060AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5C4C0G2J221J060AA
Brief Description
CAP CER 220PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5C4C0G2J221J060AA.pdf
Availability of CGA5C4C0G2J221J060AA
QUANTITY
CGA5C4C0G2J221J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5C4C0G2J221J060AA
Internal Part NumberEIS-CGA5C4C0G2J221J060AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5C4C0G2J221J060AA
Related LinksCGA5C4C0G2, CGA5C4C0G2J221J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5C4C0G2J221J060AA Details Description
Related parts for CGA5C4C0G2J221J060AA
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 16V RADIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/13/180F 3.2SN BK datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf