TDK Corporation CGA5H2X7R2A333K115AA
CGA5H2X7R2A333K115AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5H2X7R2A333K115AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5H2X7R2A333K115AA.pdf
Availability of CGA5H2X7R2A333K115AA
QUANTITY
CGA5H2X7R2A333K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5H2X7R2A333K115AA
Internal Part NumberEIS-CGA5H2X7R2A333K115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5H2X7R2A333K115AA
Related LinksCGA5H2X7R2, CGA5H2X7R2A333K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5H2X7R2A333K115AA Details Description
Related parts for CGA5H2X7R2A333K115AA
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RECT BRIDG 2PH 127A 1200V PWS-E1 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.0W STER D 28TQFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 4.95MM datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
RES SMD 7.96K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
INDUCTOR RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf