TDK Corporation CGA5K2X7R2A334K130AA
CGA5K2X7R2A334K130AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5K2X7R2A334K130AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5K2X7R2A334K130AA.pdf
Availability of CGA5K2X7R2A334K130AA
QUANTITY
CGA5K2X7R2A334K130AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5K2X7R2A334K130AA
Internal Part NumberEIS-CGA5K2X7R2A334K130AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCGA Series MLCC Capacitors
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5K2X7R2A334K130AA
Related LinksCGA5K2X7R2, CGA5K2X7R2A334K130AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5K2X7R2A334K130AA Details Description
Related parts for CGA5K2X7R2A334K130AA
WASHER SHOULDER 1/4 NYLON datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BOARD SAM-ICE ADAPTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H datasheet.pdf