TDK Corporation CGA5L2C0G1H104J160AA
CGA5L2C0G1H104J160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L2C0G1H104J160AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1206
Datasheet Download
CGA5L2C0G1H104J160AA.pdf
Availability of CGA5L2C0G1H104J160AA
QUANTITY
CGA5L2C0G1H104J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L2C0G1H104J160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L2C0G1H104J160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L2C0G1H104J160AA
Related LinksCGA5L2C0G1, CGA5L2C0G1H104J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L2C0G1H104J160AA Details Description
Related parts for CGA5L2C0G1H104J160AA
LED 7-SEG .43 SNGL S-RED CA DIR datasheet.pdf
IC SIGNAL LINE PROTECTOR 18-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 0.5A MINIP3 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
RELAY POWER 240V datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf