TDK Corporation CGA5L2X5R1E225K160AA
CGA5L2X5R1E225K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L2X5R1E225K160AA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206
Datasheet Download
CGA5L2X5R1E225K160AA.pdf
Availability of CGA5L2X5R1E225K160AA
QUANTITY
CGA5L2X5R1E225K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L2X5R1E225K160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L2X5R1E225K160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L2X5R1E225K160AA
Related LinksCGA5L2X5R1, CGA5L2X5R1E225K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L2X5R1E225K160AA Details Description
Related parts for CGA5L2X5R1E225K160AA
CAP ALUM 1500UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC USB TRANSCEIVER 14-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 230MA 410 MOHM datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SHIELDED I/O datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 80V POWERMITE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 474MA 540 MOHM datasheet.pdf