TDK Corporation CGA5L3X7R2E683K160AA
CGA5L3X7R2E683K160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA5L3X7R2E683K160AA
Brief Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
Datasheet Download
CGA5L3X7R2E683K160AA.pdf
Availability of CGA5L3X7R2E683K160AA
QUANTITY
CGA5L3X7R2E683K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA5L3X7R2E683K160AA
Internal Part NumberEIS-CGA5L3X7R2E683K160AA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA5L3X7R2E683K160AA
Related LinksCGA5L3X7R2, CGA5L3X7R2E683K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA5L3X7R2E683K160AA Details Description
Related parts for CGA5L3X7R2E683K160AA
DECODER/DEMUX 1-OF-8 LV 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
DIE SET FOR CMKSL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 3KW datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf