TDK Corporation CGA6L4C0G2J562J160AA
CGA6L4C0G2J562J160AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA6L4C0G2J562J160AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 630V C0G 1210
Datasheet Download
CGA6L4C0G2J562J160AA.pdf
Availability of CGA6L4C0G2J562J160AA
QUANTITY
CGA6L4C0G2J562J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA6L4C0G2J562J160AA
Internal Part NumberEIS-CGA6L4C0G2J562J160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA6L4C0G2J562J160AA
Related LinksCGA6L4C0G2, CGA6L4C0G2J562J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA6L4C0G2J562J160AA Details Description
Related parts for CGA6L4C0G2J562J160AA
IC DUAL PAIR/INVERTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110PS .050" SLD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 10 OHM .5A 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 940V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 20ppm 13pF 60 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
100UF 40V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf