TDK Corporation CGA7L1X7S3A222M160KA
CGA7L1X7S3A222M160KA picture photo
Mfg. Part Number
CGA7L1X7S3A222M160KA
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1808
Datasheet Download
CGA7L1X7S3A222M160KA.pdf
Availability of CGA7L1X7S3A222M160KA
QUANTITY
CGA7L1X7S3A222M160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA7L1X7S3A222M160KA
Internal Part NumberEIS-CGA7L1X7S3A222M160KA
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA7L1X7S3A222M160KA
Related LinksCGA7L1X7S3, CGA7L1X7S3A222M160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA7L1X7S3A222M160KA Details Description
Related parts for CGA7L1X7S3A222M160KA
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 48VAC 75VDC 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF X5F RADIAL datasheet.pdf