TDK Corporation CGA9P1X7S3D103K250KA
CGA9P1X7S3D103K250KA picture photo
Mfg. Part Number
CGA9P1X7S3D103K250KA
Brief Description
CAP CER 10000PF 2KV X7S 2220
Datasheet Download
CGA9P1X7S3D103K250KA.pdf
Availability of CGA9P1X7S3D103K250KA
QUANTITY
CGA9P1X7S3D103K250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA9P1X7S3D103K250KA
Internal Part NumberEIS-CGA9P1X7S3D103K250KA
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA9P1X7S3D103K250KA
Related LinksCGA9P1X7S3, CGA9P1X7S3D103K250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA9P1X7S3D103K250KA Details Description
Related parts for CGA9P1X7S3D103K250KA
CONN HEADER VERT 40POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 2POS 24-22 AWG datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 3A FASTON datasheet.pdf
CONN SOCKET MEM 124POS R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SR BTS PC SS 26 ASY CP datasheet.pdf
IC PRE-DRIVER MULTI-VALVE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf