TDK Corporation CGA9P2X7R1H685K250KA
CGA9P2X7R1H685K250KA picture photo
Mfg. Part Number
CGA9P2X7R1H685K250KA
Brief Description
CAP CER 6.8UF 50V X7R 2220
Datasheet Download
CGA9P2X7R1H685K250KA.pdf
Availability of CGA9P2X7R1H685K250KA
QUANTITY
CGA9P2X7R1H685K250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA9P2X7R1H685K250KA
Internal Part NumberEIS-CGA9P2X7R1H685K250KA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA9P2X7R1H685K250KA
Related LinksCGA9P2X7R1, CGA9P2X7R1H685K250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA9P2X7R1H685K250KA Details Description
Related parts for CGA9P2X7R1H685K250KA
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
COVER DUCT PVC WHITE 3"W X 6' datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 70POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-TSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 7.75MM datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 2POS NATURAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf